Myślenie wizualne (notatki wizualne i mapy myśli)


Cokolwiek czytam, cokolwiek planuję, cokolwiek rozwijam, czegokolwiek się uczę – robię notatki wizualne i mapy myśli.

Swoimi notatkami (ok. 100 postów) dzielę się Facebooku (>2500 obserwujących) oraz na Instagramie (>2300 obserwujących), gdzie zostały zapisane przez użytkowników kilka tysięcy razy! Można je zobaczyć także w galerii na niniejszej stronie.

Prowadziłem też warsztaty, zarówno online, jak i stacjonarne, z notowania wizualnego oraz tworzenia map myśli.

Projekty

Profil "Kreatywne Notatki" na Instagramie i Facebooku

Od 2018 r. prowadzę profil na Instagramie i Facebooku, na którym dzielę się swoimi notatkami wizualnymi oraz mapami myśli (ponad 100 opublikowanych postów). Profil obserwuje ponad 2300 osób!

Więcej info
Blog "Kreatywne Notatki"

w latach 2018-2020 prowadziłem bloga nt. notowania wizualnego "Kreatywne Notatki"

Więcej info
Warsztaty Notowania Wizualnego oraz Tworzenia Map Myśli

Pod koniec 2019 r. zorganizowałem warsztaty notowania wizualnego według autorskiego programu. Warsztaty odbyły się w ramach festiwalu “Ukraina w centrum Lublina”.

Więcej info
Więcej projektów

Artykuły

Jak notować efektywnie? Rób notatki wizualne!

Czy zdarzyło Ci się gubić w swoich notatkach? Notowałeś/aś wszystko, ale niczego teraz nie pamiętasz? Zwykłe linearne notatki, które znasz ze szkoły i studiów do niczego się nie nadają... Chcesz notować efektywnie? Poznaj wizualne notatki! Dowiesz się, jak je robić krok po kroku. Czytaj dalej!

Czytaj dalej
Mapy myśli. Jak je tworzyć i jak z nich korzystać?

Zapewne słyszałeś/aś o tym, czym są mapy myśli. Najprawdopodobniej jednak nigdy takiej mapy nie zrobiłeś/aś! Musimy to zmienić! Dowiedz się, czym są mapy myśli, dlaczego są potężnym i praktycznym narzędziem mentalnym, gdzie je można wykorzystać oraz jak je tworzyć krok po kroku!

Czytaj dalej
Notatki wizualne "na pokaz" vs. do użytku własnego. Porównanie notatki nt. Patronite i jej szkicu

Zobacz, jaka jest różnica pomiędzy notatkami wizualnymi robionymi "na pokaz" - do mediów społecznościowych, a tymi na użytek własny. Widać to na przykładzie mojej notatki nt. platformy Patronite, na której założyłem profil, a szkicem docelowej notatki. Czytaj dalej, a pozbędziesz się wszelkich oporów przed notowaniem wizualnym!

Czytaj dalej
Więcej artykułów

Filmy

Posłuchaj 1. części rozmowy Agaty Spendowskiej ze mną nt. tego, jak tworzyć lepsze notatki, które pomogą w lepszej nauce, także nauce języka obcego.


Posłuchaj 2. części rozmowy Agaty Spendowskiej ze mną nt. tego, jak tworzyć lepsze notatki, które pomogą w lepszej nauce, także nauce języka obcego.


Posłuchaj prezentacji trenera pamięci Macieja Łuczaka nt. tego, jak zhakować mózg podczas nauki na podstawie mojej notatki wizualnej stworzonej podczas webinaru.


Więcej filmów