Warsztaty Notowania Wizualnego oraz Tworzenia Map Myśli


Pod koniec 2019 r. zorganizowałem warsztaty notowania wizualnego według autorskiego programu. Warsztaty odbyły się w ramach festiwalu “Ukraina w centrum Lublina”.

zdjęcie z warsztatów notowania wizualnego oraz tworzenia map myśli na umcs

Chciałbyś/abyś, aby Twoi pracownicy/ zespół nabyli unikalną, niezwykle efektywną, praktyczną i tak bardzo potrzebną obecnie umiejętność i narzędzie do

 • planowania i zarządzania,
 • rozwiązywania problemów,
 • generowania i prezentacji pomysłów,
 • klarownego podsumowywania i sprawozdania wykonanej pracy/ projektów,
 • przyswajania nowej wiedzy i umiejętności?

Jest jedno potężne narzędzie, które może ułatwić wszystkie powyższe czynności i wynieść je na zupełnie inny poziom. Tym narzędziem jest myślenie i notowanie wizualne!

Czytaj dalej i dowiedz się, w jaki sposób warsztaty myślenia wizualnego mogą usprawnić pracę i kreatywność Twojego zespołu. Notatki wizualne i mapy myśli całkowicie odmienią Wasze wyniki!

Czym jest myślenie wizualne? Notatki wizualne i mapy myśli

Notowanie wizualne (z ang. sketchnoting: sketch – szkic, noting – notowanie) to metoda tworzenia notatek nie tylko za pomocą pisma, ale także rysunków, ręcznej typografii, różnych kształtów i elementów wizualnych tj.: strzałki, linie, ramki, „chmurki” itd.

Notowanie wizualne staje się coraz bardziej popularne także w Polsce, o czym można się przekonać, wpisując hasła notowanie wizualne, notatki wizualne lub sketchnoting na Instagramie, Pintereście, Facebooku czy w wyszukiwarce internetowej.

W Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie notowanie wizualne już od dawna jest standardem. Notatki wizualne są sporządzane na każdej większej konferencji, w ramach większych projektów, w szczególności międzynarodowych.

Obecnie w Polsce profesjonalnie zajmuje się tym kilkanaście osób (wykonują notatki na zamówienie, prowadzą warsztaty i piszą poradniki). Natomiast setki polskich sketchnoterów dzielą się efektami swojej pracy w Internecie.

Jak Twój zespół skorzysta z notatek wizualnych i map myśli w pracy i poza pracą?

notatka dlaczego warto notować wizualnie

Notatki wizualne i mapy myśli służą jako:

 • narzędzie efektywnego zarządzania wiedzą i informacją,
 • niezwykle atrakcyjny sposób na prezentację pomysłów, rozwiązań, projektów i procedur,
 • uatrakcyjnienie Twojej oferty i materiałów marketingowych, artykułów na blogu (Twoim, firmowym czy instytucji) i postów w social media.

Dzięki mapom myśli, infografikom i notatkom wizualnym Twój zespół:

 • będzie efektywniej zarządzać wiedzą, planować i realizować projekty,
 • usprawni komunikację zarówno wewnątrz swojego zespołu, jak i ze swoimi klientami, obserwującymi i subskrybentami firmowego bloga/ instytucji,
 • łatwiej dotrze zarówno do klientów, jak i przyszłych partnerów w mediach społecznościowych, ponieważ wyglądają one naprawdę obłędnie i sprawią, że Twoje przedsięwzięcie zostanie zauważone i zapamiętane,
 • zbuduje dobre relacje z osobami obserwującymi Twoją markę/ działalność w mediach społecznościowych, subskrybentami bloga firmowego,
 • wypozycjonuje Waszą stronę www/ bloga w Google,
 • podzieli się wartościową i zapadającą w pamięć wiedzą/ informacją, budując tym samym pozycję eksperta – odbiorcy będą Ci za to bardzo wdzięczni!

Mogę zorganizować dla Ciebie i Twoich pracowników/ zespołu warsztaty/ szkolenie z zakresu tworzenia i wykorzystywania w praktyce map myśli oraz notowania wizualnego. Nie przegap okazji do podniesienia kwalifikacji swoich pracowników/ swojego zespołu! Dzięki nowym umiejętnościom i narzędziom Twój zespół i Twoje projekty wystartują jak rakieta.

Obejrzyj moje notatki wizualne i mapy myśli na profilach Kreatywnych Notatek na Instagramie lub Facebooku, gdzie obserwuje mnie ponad 2300 i 2500 osób odpowiednio.

zdjęcie uczestników warsztatów notowania wizualnego tworzących notatki przy stole