Myślenie wizualne (notatki wizualne i mapy myśli)


Artykuły (Articles)

Jak notować efektywnie? Rób notatki wizualne!

Czy zdarzyło Ci się gubić w swoich notatkach? Notowałeś/aś wszystko, ale niczego teraz nie pamiętasz? Zwykłe linearne notatki, które znasz ze szkoły i studiów do niczego się nie nadają... Chcesz notować efektywnie? Poznaj wizualne notatki! Dowiesz się, jak je robić krok po kroku. Czytaj dalej!

Czytaj dalej
Mapy myśli. Jak je tworzyć i jak z nich korzystać?

Zapewne słyszałeś/aś o tym, czym są mapy myśli. Najprawdopodobniej jednak nigdy takiej mapy nie zrobiłeś/aś! Musimy to zmienić! Dowiedz się, czym są mapy myśli, dlaczego są potężnym i praktycznym narzędziem mentalnym, gdzie je można wykorzystać oraz jak je tworzyć krok po kroku!

Czytaj dalej
Notatki wizualne "na pokaz" vs. do użytku własnego. Porównanie notatki nt. Patronite i jej szkicu

Zobacz, jaka jest różnica pomiędzy notatkami wizualnymi robionymi "na pokaz" - do mediów społecznościowych, a tymi na użytek własny. Widać to na przykładzie mojej notatki nt. platformy Patronite, na której założyłem profil, a szkicem docelowej notatki. Czytaj dalej, a pozbędziesz się wszelkich oporów przed notowaniem wizualnym!

Czytaj dalej
Jak zacząłem notować wizualnie? Moja historia

Zachęcam Cię do zapoznania się z moją historią! Mam nadzieję, że to Cię zainspiruje do działania i pozbędziesz się wszelkich oporów, by zacząć notować wizualnie.

Czytaj dalej