Zarządzanie Procesem Twórczym (ZPT)


Od 2015 roku badam prawidłowości zachodzące w procesie twórczym, opierając się na własnych doświadczeniach oraz na podstawie literatury przedmiotu.

Wnioskami, do których doszedłem, oraz autorską koncepcją i systemem Zarządzania Procesem Twórczym podzieliłem się na swoim blogu, profilach na Facebooku i Instagramie, w ebooku oraz podczas warsztatów.

Uważam, że każdy/a jest kreatywny/a, talent i kreatywność można odkrywać i rozwijać, twórczością może być każdy rodzaj działalności, a twórczością i Procesem Twórczym można zarządzać.

Projekty

Ebook "Zarządzanie Procesem Twórczym"

Jedyny w swoim rodzaju praktyczny poradnik i system Zarządzania Procesem Twórczym krok po kroku oparty o autorską koncepcję.

Więcej info
Warsztaty Zarządzania Procesem Twórczym

Warsztaty ZPT dla studentów zorganizowane na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 2019 r.

Więcej info
Blog nt. Zarządzania Procesem Twórczym "Łowca Pomysłów"

W latach 2018-2020 prowadziłem bloga nt. kreatywności, generowania pomysłów oraz organizacji i rozwoju projektów twórczych. Na "Łowcy Pomysłów" opublikowałem kilkanaście obszernych artykułów, które później wykorzystałem w wydanym ebooku "ZPT"

Więcej info
Więcej projektów

Artykuły

Zarządzanie Procesem Twórczym, czyli jak zapanować nad chaosem tworzenia

Chcesz być bardziej kreatywnym/ą, generować więcej wartościowych pomysłów i przekuwać je w zrealizowane projekty? Poznaj Zarządzanie Procesem Twórczym!

Czytaj dalej
Jak uporządkować pomysły? Wielka Księga Pomysłów

Każdy pomysł trzeba zanotować. Jak z kolei zadbać o porządek w swoich notatkach, projektach i nie utracić żadnego pomysłu? Mam na to sposób - Wielka Księga Pomysłów! Czytaj dalej i załóż swoją Księgę!

Czytaj dalej
Dokumentacja Procesu Twórczego. Dlaczego warto i jak to robić krok po kroku?

Dokumentacja Procesu Twórczego nie jest czymś “pobocznym”, tylko bardzo ważną częścią Twojej Twórczości (a może nią być każdy rodzaj działalności!) i Twojej Pracy (Twórczej). Czytaj dalej i dowiedz się dlaczego oraz poznaj sposoby na skuteczną dokumentację swojej Twórczości i pomysłów!

Czytaj dalej
Więcej artykułów